Souvisí citlivost zubů s genetikou? I citlivé zuby lze bělit

Date:

Jsou rodiny, ve kterých se citlivost zubů a odhalené zubní krčky vyskytují častěji. Největší vliv na jejich citlivost má však příliš časté čištění, abrazivní pasty, peroxidové bělení, tvrdé kartáčky, skřípání zubů, konzumace kyselých nápojů a potravin atp. Dá se s tímto problémem pasovat a zároveň si dopřát bílý úsměv?

Bělení citlivých zubů se zubní pastou
Pro přecitlivělé zuby je charakteristická ostrá, krátká bolest. Jedním z důvodů citlivých dásní a zubů je ztráta minerálu hydroxyapatitu, který je hlavní složkou skloviny zubu. Jeho krystaly jsou přirozenou součástí našich kostí a zubů. Je bohatý na vápník a fosfor.

Na ztrátu hydroxyapatitu má vliv každý výkyv pH do kyselých hodnot. Toto se děje po každém jídle a chvilku trvá, než se díky slinám vrátí pH do neutrálních hodnot. Nejhorší je to po konzumaci cukrů. V praxi je tedy lepší sníst celou čokoládu najednou, než ji pojídat celý den. Hydroxyapatit je rozpustný minerál, který se rozpadá při pH nižším než 5,5. Děje se to zejména při vzniku zubního kazu.

Hydroxyapatit se rozpouští také kvůli stravě a nápojům s kyselým pH. Jsou to například citrusy, víno, kola, káva, ocet atp. K jeho ztrátě může také přispět časté zvracení, reflux, kyselé léky (vitamin C, kyselina acetylsalicylová..) nebo i vnější bělení.

Dalším případem je používání tvrdých zubních kartáčků, abrazivníchpást a nesprávné techniky čištění zubů. Tehdy může dojít k odhalení zubních krčků.

Chceme-li si bělit citlivější zuby, prvním krokem je vybrat si správnou zubní pastu. Ta by neměla být abrazivní a zároveň by měla svým složením pomoci zregenerovat zubní sklovinu.

Zubní pasta: sensitive whitening má velmi nízké RDA (index abrazivity – index mechanického čištění), což je velmi důležité u citlivých zubů (pasta je šetrná k zubní sklovině) a obsahuje až 98 % přírodních látek. Díky hydroxyapatitu remineralizuje zubní sklovinu a zároveň jemně bělí díky enzymu Glukózo-oxidáza, který se přirozeně nachází v našich slinách a jemně rozpouští zabarvení ze zubní skloviny, a tak zajišťuje její bělení bez poškození. Fluor v pastě chrání před zubním kazem. Ochrana dásní, antibakteriální účinek a svěžest jsou zajištěny obsahem levandulového a citrónového oleje.

Co říká na její složení zubní lékařka?

„Lokální aplikace fluoridů je více než příznivá, díky fluoridem v pastách je naše sklovina odolnější. Poslední dobu jsou v popředí na trhu zubní pasty s obsahem hydroxyapatitu, tento materiál se přirozeně vyskytuje ve sklovině, v zubovině a také v zubním cementu, dodává zubům sílu a pevnost. Krystaly hydroxyapatitu mají za úkol obnovit a remineralizovat vzniklé demineralizace skloviny. Zubní pasta s obsahem hydroxyapatitu, fluroridu a vápníku, a tedy právě bílá perla :sensititve whitening jemně remineralizuje poškozená místa zubní skloviny. Tímto hydroxyapatit předchází vzniku zubního kazu a napomáhá udržet zuby silné a mineralizované. Zároveň snižuje vliv kyselých nápojů a potravin na zuby, chrání sklovinu a snižuje ztrátu minerálů a riziko erozí. Jeho obsah v pastě má pozitivní vliv na procházení citlivosti zubů, neboť vytvoří na povrchu zubu ochrannou vrstvu,“ vysvětluje zubní lékařka MDDr. Andrea Hrubá.

Hloubkové bělení citlivých zubů s bělící kúrou
Enzymatické (oxidační) bělení je šetrnější k zubní sklovině. Nebojte se tedy sáhnout vedle pasty pro citlivé zuby i po 14-ti denní kúře na domácí bělení zubů od bílé perly, která nezpůsobuje citlivost zubů. Tato slovenská značka z Kežmarku ji má v portfoliu už přes 20 let!

:bělicí systém na oxidační bázi s obsahem enzymu Glukóza Oxidáza, který se v malém množství přirozeně nachází v naší ústní dutině (ve slinách). Jedná se o klinicky testovanou 14denní domácí bělící kúru, která hloubkově vybělí zabarvení bez citlivosti zubní skloviny a dásní. Odstraňuje každodenní zabarvení na zubech způsobené potravinami, nápoji nebo nikotinem. Výsledkem je až od 2 do 7 odstínů* přirozeně bělejší a jasnější úsměv, který vydrží několik měsíců. Viditelný efekt bělení se projeví již po 5 dnech, ovšem po celou dobu kúry byste měli eliminovat červené víno, kávu či kouření, kteří jsou snad těmi největšími škůdci!

Domestic bathroom, she uses a bamboo recycled brush

V hlavní roli enzym Glukóza Oxidáza
Enzym Glucose Oxidase, který je přirozenou součástí našich slin, zajišťuje enzymatické bělení povrchových znečištění zubní skloviny. Tato 14-ti denní kúra, systém na domácí bělení, obsahuje i chloritan sodný (Sodium chlorite), který v kombinaci s kyselinou citrónovou (Citric Acid) zase zajišťují dvoufázové bělení zubů a odstranění hloubkového znečištění skloviny.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Školka v mobilu je revoluční aplikací, která promění řízení mateřských škol

Máte přehled o nejnovějších aplikacích, jež se týkají mateřských...

Čím vytvořit doma tu správnou vánoční atmosféru, abyste se cítili svátečně?

Také se těšíte na Vánoce, které se kvapem blíží?...

Porovnání parametrů FrootVPN versus Zenmate: Která je lepší?

Která VPN nabízí více, FrootVPN, nebo se spíše vyplatí...

Amulety pro štěstí

Abyste k sobě přitáhli štěstí, pořiďte si amulet na...