5 osvědčených tipů na perfektní outfit, ve kterém zazáříte

Date:

Dámské oblečení je věda. Muži se nám často posmívají, kolik času trávíme vybíráním a zkoušením vhodného outfitu, ale můžeme za to, že je to tak komplikované? Chlap ve většině případů popadne první triko a džíny, co najde nebo si prostě vezme oblek, který visí ve skříni. Ale my musíme pečlivě kombinovat kalhoty, trička, mikiny, saka, halenky, tílka, bundy, kabáty, svetry, sukně, punčochy, ponožky, šaty a boty! A ještě k tomu laky na nehty, hodinky, náušnice, prstýnky a náramky. No není to fuška?

Nenapadá mě chlap, který by tohle obstojně zvládl. A jasně, také můžeme zvolit strategii „triko a džíny“ a některé dny to určitě praktikujeme. Ale většinu času se zkrátka chceme líbit. Oni se ti chlapi totiž sice posmívají, kolik času trávíme oblékáním, malováním a česáním, ale pak jsou vlastně rádi, že vypadáme přitažlivě.

Abyste se v záplavě dámského oblečení neztratily ani vy, milé dámy, máme pro vás pět osvědčených tipů na perfektní outfit. Když si osvojíte budete správné kousky ze skříně tahat na první dobrou.

1. Najděte svůj styl

Vytvořte si vlastní styl, který světu přesně ukazuje, kdo jste, a zdůrazňuje vaše nejsilnější vlastnosti. Oblečení může vyjadřovat nejen vaši aktuální náladu, ale i osobnost. Nejde jen o to zanechat správný dojem ve svém okolí, ale taky o to splynout se svým vlastním já. Jste intelektuálka? Feministka? Sportovkyně? Metalačka? Holka do nepohody? Sexy svůdnice? Bojovnice za práva zvířat a udržitelnost? Pohrdáte pravidly a společenskými konvencemi? Dejte to najevo! Cokoliv z toho můžete vyjádřit svým stylem oblečení.

2. Vybalancovaný top a bottom

Většina stylového dámského oblečení je výsledkem rovnováhy. Proto je důležité naplánovat oblečení, tak, aby se horní a spodní část vzájemně doplňovaly. A to nejen barvou, ale i střihem. Pokud máte na sobě volnou košili, zkuste ji zkombinovat s upnutými kalhotami, a pokud máte na sobě široké kalhoty nebo celou sukni, zvažte její spojení s vypasovaným nebo zkráceným topem. Kontrasty obecně fungují skvěle.

Pokud zvolíte vzorované kalhoty, doplňte se jednobarevným vrškem. A naopak, vzorované tričko kombinujte s jednobarevnými kalhotami. Pokud byste zvolily vzorovaný horní i spodní díl, budou se pravděpodobně navzájem tlouct a výsledek nebude působit hezky.

Kreativitě se však meze nekladou a pokud máte dobré oko i vkus, může se vám podařit vhodně zkombinovat i více různých potisků. Výsledný efekt může být skvělý. To je však už vyšší dívčí. Pokud si tedy nejste jisté a nechcete se pouštět do experimentování, ze kterého byste mohly vyjít jako cirkusový klaun, držte se výše zmíněného pravidla.

3. Kombinujte oblečení se svým tónem pleti

Proč nám některé barvy sluší více a některé méně? Můžete za to tón pleti! Tenhle fakt si většina z nás asi uvědomila ve chvíli, kdy si zkoušela něco „nude“ (tedy pleťového tónu) nebo něco bílého. Proč to někomu tak padne a někomu zase vůbec? Je to ta potvora pleť. Nejen že je nejprve plná akné a pak pro změnu zase vrásek, ale ještě nám brání vypadat dobře v určitých barvách.

Je důvod proč se bílé šaty nosí převážně v létě (kromě toho že tmavé barvy více přitahují sluneční paprsky a nám je větší vedro). Jsme totiž opálenější a bílá na nás tak více vynikne. Oproti tomu světlé typy vypadají často v bílé často téměř nemocně.

Vychytejte tedy které barvy vám nejvíce sedí a držte se jich. Mějte ale na paměti, že v souvislosti s vaším opálením se to může proměňovat.

4. Najděte ideální střih

Příroda nám každému dala do vínku jiné přednosti. Každá z nás má jiný tvar postavy, jiné výraznější a jiné méně nápadné partie. A proto i každé z nás sluší jiný střih oblečení. Najděte si takový, který vám vyhovuje, ve kterém se cítíte přitažlivě, přirozeně, pohodlně, zkrátka sama sebou. To, že zrovna frčí kalhoty vysoko do pasu, neznamená, že si je musíte za každou cenu koupit, jen abyste udržela krok s dobou.

Jakmile najdete střihy, které vám vyhovují, už budete vědět k jakému dámskému oblečení v obchodě zamířit. Barvy, látky, potisky… s tím si už vyhrajte dle libosti, ale osvědčených střihů se držte. Já například i kdybych se rozkrájela, budu v oversized dámské mikině vypadat jako chodící pytel brambor. A přitom mé kámošce tak sekne!

5. Nebojte se dámských triček s potiskem

Trička s potiskem jsou hit. Ale také jste si někdy při brouzdání po obchodě říkaly, že ta pánská trička jsou prostě hezčí? Že mají vtipnější a nápaditější potisky než oblečení pro holky? My také. Proto jsme se s tím na Ach ty ženy rozhodly něco udělat. I holky mají totiž právo na ležérní pohodlná dámská trička a mikiny s vtipným potiskem. I holky totiž mají smysl pro humor nebo prostě chtějí vyjádřit své pocity a aktuální rozpoložení trefným nápisem. Ať už jste milovnice kávy, vína, hvězd nebo budete brzo nevěsta, mrkněte na Ach ty ženy. Určitě zde najdete něco přesně pro vás.

Navíc je skvěle je zkombinujete s jednobarevnými i vzorovanými kalhotami nebo sukněmi!

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Revize spotřebičů: Nezbytný krok pro vaši bezpečnost

Elektrické spotřebiče jsou nedílnou součástí našich domovů a pracovišť....

Prodej firmy je náročným procesem vyžadujícím zkušenosti

Pokud se vám podařilo vybudovat rodinnou firmu prakticky z...

Přeprava párty stanu, jak to probíhá a vejde se můj stan do auta?

Jak probíhá doprava párty stanu? Co když si budu...